2015. december 10., csütörtök

Pontgyűjtés

Mostanában sokat kell autóba ülnöm, ebből kifolyólag tankolni is kell. Többnyire a MOL-nál állok meg tankolni. Pár hete kaptam tőlük ilyen Sony pontgyűjtő füzetkét, amiben egészen jónak tűnő kedvezményekkel vehetek meg náluk Sony cuccokat, ha összegyűjtök 5-10 matricát és néhány termék esetében még multipontot is áldozok be. Már majdnem két teljes matricagyűjtő tele van, gondoltam megnézem már közelebbről a neten, hogy mennyi is az annyi. Egészen meglepő megtapasztalni, hogy a füzetkében feltüntetett kedvezményes ár tulajdonképpen máshol a normál ár... Mindjárt itt is van két példa ni.
Sony Hordozható USB-töltő - CP-V5AW:



Sony Kompakt fényképezőgép - W830:


Az árgép illetve az árukereső oldalán már beljebb nem mentem, hogy megnézzem, hogy az adott webáruházban miért annyi az ára a terméknek amennyi, mindenesetre érdekes a dolog. Nekem erősen úgy fest, hogy a kedvezményes ár úgy keletkezett, hogy felé írtunk egy nagyobb összeget, majd ezt áthúztuk aztán odaírtuk, hogy  x% kedvezmény :).
A többi terméket pedig már meg sem néztem, gyanítom ott is hasonló a helyzet...

2015. július 19., vasárnap

Python

Pénteken arra gondoltam hogy milyen jó lenne, ha létre tudnék hozni egy indítót az Ubuntu felső eszköztárán. Lazarusban a TrayIcon komponens sajnos nem jöhetett szóba, mert az Ubuntu egyedi megoldást használ erre a célra, amit Application Indicator névre keresztelt és sajnos nem jeleníti meg a régi TrayIconokat. Szóval Lazarus kilőve. Application Indicator API van C-hez, és Pythonhoz. C-hez nem értek, Pythonhoz sem. De feladni sem akartam. Kis keresgélés után találtam egy oldalt, ami adott egy rövid kész kódot Pythonban. Már csak ki kellett egészíteni és láss csodát, működik is :). (lásd az alábbi képen)

És a kód:
import os
import subprocess
import signal
from gi.repository import Gtk as gtk
from gi.repository import AppIndicator3 as appindicator
 
APPINDICATOR_ID = 'Corvina'
 
def main():
    indicator = appindicator.Indicator.new(APPINDICATOR_ID, os.path.normpath('/usr/share/icons/corvina/corvina_icon.svg'), appindicator.IndicatorCategory.SYSTEM_SERVICES)
    indicator.set_status(appindicator.IndicatorStatus.ACTIVE)
    indicator.set_menu(build_menu())
    gtk.main()
 
def build_menu():
    menu = gtk.Menu()
    item_cat = gtk.MenuItem('Catalog')
    item_cat.connect('activate', cat);
    menu.append(item_cat)
    item_pac = gtk.MenuItem('Opac')
    item_pac.connect('activate', pac);
    menu.append(item_pac)
    item_quit = gtk.MenuItem('Quit')
    item_quit.connect('activate', quit)
    menu.append(item_quit)
    menu.show_all()
    return menu
 
def quit(source):
    gtk.main_quit()
 
def cat(source):
 subprocess.call(["javaws","Catalog.jnlp",""]) 

def pac(source):
 subprocess.call(["javaws","Opac.jnlp",""]) 

 
if __name__ == "__main__":
    signal.signal(signal.SIGINT, signal.SIG_DFL)
    main()

2015. február 3., kedd

XP-t pendrive-ról?

Igen, tudom, minek utána 2014 áprilisában megszűnt a támogatása, már ne telepítsünk Windows XP-t. Azonban ha jobb híján csak ez működik normális sebességgel az adott konfiguráción annak korából kifolyólag, akkor muszáj ezt rátenni, hogy valamire még használható legyen (főként ha a Linux sem opció, mert a felhasználó a Winnel ápol barátságot, nem mellesleg ez volt az eredeti operációs rendszer is rajta).

Lényeg a lényeg, úgy alakult, hogy a laptopban halott a DVD olvasó. Külső CD/DVD olvasó nincsen, szerencsére a gép tud USB-s eszközről bootolni. Kellett valami megoldás, hogy az XP-t pendriveról tudjam telepíteni. Kis keresgélés az interneten és arra jutottam, hogy akkor most dobjunk be egy ITFRÖCCSÖT :). A leírás alapján, lekaptam a YUMI nevű cuccot, először az Ubuntumra és ott próbáltam létrehozni az XP-s pendrive-ot, majd mivel ez megmakacsolta magát és nem volt türelmem nagyon küzdeni vele, fogtam a laptopot és azon csináltam meg a YUMI windowsos verziójával a varázslatot. A telepítés menete már egyszerű volt, kis YUMI-s varázslattal fűszerezve.